1. Badania labolatoryjne i mikrobiologiczne:
Pełny panel badań zarówno biochemicznych jak i mikrobiologicznych gwarantuje na terenie CENTRUM MAMA firma DIAGNOSTYKA.
2. Badania histopatologiczne:
Naszym pacjentom proponujemy rozszerzenie diagnostyki podejrzanych zmian o badanie histopatologiczne. Wykonujemy:
- biopsje i wycinki podejrzanych zmian
- pobieranie wycinków z tarczy szyjki macicy
- usuwanie polipów szyjkowych
- biopsje endometrium
- zabiegi urologiczne (więcej informacji w zakładce UROLOGIA)
3. Badanie drożności jajowodów (SIS)
SIS, a więc histerosalpingosonografia to nowoczesna metoda badania narządów rodnych kobiety. Badanie wykonuje się za pomocą sondy ultrasonograficznej oraz soli fizjologicznej. Pozwala ono na zobrazowanie stanu jamy macicy i drożności jajowodów. Jest podstawowym badaniem wykonywanym w diagnostyce niepłodności. Znajduje zastosowanie w przypadku podejrzenia nieprawidłowości w zakresie jamy macicy jak wady macicy, obecność przegrody, polipa, mięśniaka czy zrostów.
To doskonała alternatywa dla klasycznej histerosalpingografii (HSG), w szczególności dla kobiet, które są uczulone na jodowe środki kontrastowe.
Badanie wykonuje się w gabinecie ginekologicznym w pierwszej połowie cyklu po zakończeniu miesiączki i wykluczeniu infekcji dróg rodnych.
Do pochwy zakładany jest wziernik a następnie miękki cewnik. Za pomocą cewnika do jamy macicy podawany jest roztwór soli fizjologicznej. Przy pomocy głowicy ultrasonografu obserwuje się przepływ płynu przez jamę macicy oraz jajowody.
Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Trwa kilkanaście minut i jest bezbolesne. Wynik badania obserwowany jest na ekranie monitora aparatu ultrasonograficznego przez lekarza i pacjentkę.
5. Kardiotokografia
Badanie kardiotokograficzne (KTG) polega na monitorowaniu dobrostanu płodu. Zgodnie z aktualnymi standardami w CENTRUM MAMA stosujemy komputerową analizę zapisu KTG.
Dbając o spokój i bezpieczeństwo przyszłej mamy współpracując z firmą Comarch Healthcare, oferujemy możliwość skorzystania z usługi Home KTG. Umożliwia ona słuchanie bicia serca własnego dziecka oraz wykonanie badania KTG w zaciszu własnego domu o dowolnej porze dnia lub nocy.
6. Badanie cytologiczne
Badaniami profilaktycznymi, polegającymi na corocznej kontroli cytologicznej powinny być objęte kobiety po ukończeniu 25. roku życia (najpóźniej w wieku 30 lat). W sytuacji wczesnego rozpoczęcia współżycia należy wykonać badanie cytologiczne nie później niż 3 lata po inicjacji seksualnej. Prawidłowe wyniki wymazów cytologicznych i brak czynników ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy pozwalają na prowadzenie badania przesiewowego co 3 lata. Zalecanym systemem klasyfikacji wymazów cytologicznych w Polsce jest system Bethesda.