lek Daniel Lipka

Lekarz
Specjalizacja: Ginekologia i położnictwo

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.

Specjalista położnictwa i ginekologii, zatrudniony jako starszy asystent w Klinice Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie obecnie dobywa szkolenie specjalizacyjne z perinatologii.Ponadto asystent i wykładowca w Katedrze Ginekologii UJCM, prowadzi zajęcia ze studentami. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology oraz The Fetal Medicine Foundation.

Praca w ośrodku o najwyższym III stopniu referencyjności pozwala doktorowi nabierać doświadczenia i specjalistycznych umiejętności z zakresu położnictwa, medycyny rozrodu, opieki nad kobietą ciężarną oraz diagnostyki ultrasonograficznej. To właśnie badania ultrasonograficzne są jego największą pasją, już w trakcie specjalizacji intensywnie uczestniczył w licznych szkoleniach i w chwili obecnej posiada wiele specjalistycznych certyfikatów ultrasonograficznych z zakresu wykonywania badań prenatalnych. Nieustannie poszerza swoją wiedzę z zakresu ultrasonografii, diagnostyki inwazyjnej jak i procedur wykonywanych na płodach w życiu prenatalnym. Ukończył szereg kursów nie tylko w Polsce, ale m.in. w Wielkiej Brytanii.

Jako przyszły specjalista perinatologii, zapewnia profesjonalną opiekę położniczą, szczególnie ciężarnym po leczeniu niepłodności, przebytych poronieniach i niepowodzeniach położniczych. Zajmuje się prowadzeniem ciąży, zarówno tej fizjologicznej jak i ciąży wysokiego ryzyka czy ciąży powikłanej różnymi chorobami. Umiejętności ultrasonograficzne pozwalają mu bardziej szczegółowo nadzorować ciążę, przewidywać zarówno choroby genetyczne jak i wady rozwojowe płodu.

Zawodowo entuzjasta i zwolennik porodów naturalnych, i również w tej kwestii stale podnosi swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach dotyczących m.in. zastosowania próżnociągu położniczego, zaopatrywania powikłań położniczych, wykonywania obrotów zewnętrznych, porodów bliźniaczych czy porodów miednicowych. Ponadto sam prowadzi podobne kursy doszkalające dla położników.

Świadczone usługi:

  • USG położnicze,
  • USG ginekologiczne,
  • badania prenatalne (USG I, II, III trym),
  • prowadzenie ciąży,
  • badania cytologiczne,
  • poradnictwo antykonecepcyjne,
  • diagnostyka niepłodności

Rejestracja online:

O zakresie świadczonych usług oraz wykonywanych badań zadecydujesz z lekarzem podczas trwania wizyty. Szczegółowy cennik wykonywanych usług znajduje się poniżej.

Cennik

Konsultacja ginekologiczno-położnicza 250 zł
Konsultacja z USG 350 zł
Cytologia (na podłożu płynnym LBC lub klasyczna) 100 zł
USG I, II, III 30min 400 zł
USG I, II, III trym ciąża bliźniacza 40min 550 zł
Badanie echokardiograficzne serca płodu 400 zł
Założenie wkładki Mirena/Keylena (cena wraz z ceną wkładki) 1 400 zł
Założenie wkładki Levosert (cena wraz z ceną wkładki) 1 200 zł
Założenie wkładki niehormonalnej Silvecta (cena wraz z ceną wkładki) 800 zł
Założenie implantu antykoncepcyjnego (implant we własnym zakresie) 600 zł
Usunięcie implantu antykoncepcyjnego 200 zł
Usunięcie wkładki 200 zł
Biopsja endometrium (wraz z badaniem histopatologicznym) 660 zł
Monitoring cyklu 200 zł