Woundcare – wspomaganie gojenia
ran i regeneracja blizn

Poród jest wyjątkowym, wspaniałym przeżyciem.

Dla dobra naszego maluszka godzimy się na każdą konieczną procedurę medyczną.

Niestety, niektóre z nich pozostawiają trwałe ślady- konsekwencją pęknięcia krocza, bocznego nacięcia krocza czy cięcia cesarskiego jest powstanie rany, a następnie blizny. Pacjentki niejednokrotnie pytają, co mogą zrobić, aby ułatwić proces ich gojenia. Podstawą jest dbanie o higienę- rana powinna być sucha, czysta, należy jak najczęściej ją wietrzyć.

Niestety nie każda blizna goi się prawidłowo, mimo zastosowania się do wszystkich zaleceń. Bliznowce, zaburzenia czucia czy nieestetyczny wygląd to tylko niektóre z problemów z którymi borykają się pacjentki. Pojawia się więc pytanie, czy możemy zrobić coś więcej?

Wychodząc naprzeciw problemom Pacjentek, Centrum Mama proponuje wspomaganie procesów gojenia ran i blizn z użyciem preparatów tropokolagenu oraz osocza bogatopłytkowego i fizjoterapii manualnej.

Oferujemy wsparcie w takich problemach, jak:

  • wsparcie i poprawa gojenia ran świeżych
  • regeneracja blizn
  • świąd w okolicach rany/blizny
  • uczucie ciągnięcia blizny
  • zaburzenia procesów gojenia ran

Pacjentki zainteresowane skorzystaniem z naszych usług zapraszamy na wizytę kwalifikacyjną, podczas której, po zebraniu wywiadu i badaniu, omówimy plan leczenia, przygotowanie do zabiegu oraz właściwości zastosowanych preparatów, ustalimy również optymalny termin wykonania zabiegu. Na konsultację mogą Panie umówić już w pierwszych dobach po zabiegu/porodzie.

Dodatkowe informacje w formacie .pdf: