Menu
Rejestracja telefoniczna

8:00-14:30


600 47 37 17

Fizjoterapia

W Centrum Mama zajmujemy się fizjoterapią kobiet i mężczyzn.

Wykwalifikowany fizjoterapeuta udziela wsparcia w zakresie schorzeń ginekologiczno-położniczych oraz urologicznych. Dobiera i pomaga zastosować prawidłowe techniki treningu mięśni dna miednicy i mięśni brzucha. Oferujemy Państwu połączenie terapii behawioralnej, kinezyterapii, terapii manualnej, zastosowania kinesiology tapingu oraz EMG- Biofeedback i elektrostymulacji.

Fizjoterapia dla kobiet:
Łącząc metody z zakresu kinezyterapii i terapii manualnej, wspomagamy leczenie takich dolegliwości jak:
- Wysiłkowe nietrzymanie moczu.
- Pęcherz nadreaktywny.
- Opadanie narządów miednicy mniejszej w stopniu I oraz przygotowanie do zabiegów chirurgicznych (ginekologicznych, urologicznych i proktologicznych).
- Dolegliwości związanych z ciążą.
- Powikłania poporodowe i w okresie połogu (Leczenie powikłań i dolegliwości, powstającym w organizmie kobiety w czasie ciąży i po porodzie: blizny po cesarskim cięciu, niestabilności spojenia łonowego, rozejścia się mięśni prostych brzucha, niestabilności stawów krzyżowo – biodrowych).

Fizjoterapia dla mężczyzn:
Problem nietrzymania moczu (NMT), który dotyka również mężczyzn w większości przypadków można skutecznie wyleczyć, lub znacząco zmniejszyć jego objawy. Oferujemy diagnostykę terapeutyczną opartą o badanie palpacyjne, oraz elektromiografii mięśni dna miednicy.
Zajmujemy się fizjoterapią takich dolegliwości jak:
- Wysiłkowe nietrzymanie moczu.
- Nietrzymanie gazów/stolca.
- Pęcherz nadreaktywny (OAB).
- Terapia pacjentów po zabiegach operacyjnych w obrębie miednicy (TURP, prostatektomia radykalna).
- Zespoły bólowe (prostatodynia, prostatitis).

Leczenie nietrzymania moczu oraz stolca ma na celu poprawę kontroli, czucia, wytrzymałości oraz siły mięśni dna miednicy. Doskonałą formą terapii jest trening, który składa się z kilku uzupełniających się elementów: terapii behawioralnej, kinezyterapii, terapii manualnej, zastosowania kinesiology tapingu oraz EMG- Biofeedback i elektrostymulacji.

Centrum Mama oferuje również diagnozę oraz terapię wad rozwojowych dorosłych i dzieci:
Wady postawy to wszelkie odstępstwa od prawidłowej postawy ciała takie jak:
- Wysunięta głowa.
- Odstające łopatki.
- Nieprawidłowe ukształtowanie kręgosłupa (skoliozy, plecy okrągłe, plecy płaskie, hiperlordozę).
- Asymetrycznie ustawienie miednicy.
- Koślawienie kolan i stóp.

W Centrum Mama korekta wad postawy oparta jest na indywidualnym podejściu do pacjenta, obejmuje w zależności od potrzeb techniki manualne, zastosowania kinesiology tapingu korekcyjnego, odpowiednio dopasowane ćwiczenia oraz edukację dziecka i rodziców w zakresie kontroli postawy ciała.

Nasz specjalista w tej dziedzinie to mgr Barbara Jodłowska, dyplomowany fizjoterapeuta uroginekologiczny posiadający pełne przeszkolenie  terapeutyczne w zakresie terapii nietrzymaniu moczu i stolca oraz w chorobach przebiegających z obniżeniem narządów miednicy mniejszej. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując z pacjentami Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. 

Pozostałe usługi