Naszą kadrę stanowi wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny cieszący się zaufaniem i sympatią pacjentów.
Zespół złożony z ponad 20 lekarzy i położnych zadba o Twoje zdrowie i poczucie bezpieczeństwa pod merytorycznym nadzorem prof. Huberta Hurasa, doświadczonego ginekologa-położnika i perinatologa.
Absolwent Wydziału Lekarskiego Collgeium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor 110 publikacji naukowych z zakresu położnictwa, perinatologii oraz ginekologii. Promotor 3 zakończonych przewodów doktorskich, 40 prac magisterskich oraz 64 prac licencjackich z zakresu położnictwa. Wice przewodniczący małopolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz przewodniczący małopolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej. Biegły sądowy z zakresu położnictwa i perinatologii z ramienia Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Aktualnie kieruje Kliniką Położnictwa i Perinatologii UJ CM oraz O/K Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, jedynym w Małopolsce ośrodkiem na najwyższym III stopniu referencyjności z zakresu opieki nad ciążą wysokiego ryzyka. Pełniąc funkcję małopolskiego konsultanta z zakresu położnictwa, ginekologii oraz perinatologii nadzoruje jakość opieki ginekologiczno-położniczej w województwie małopolskim. Jako lekarz skupia całą swoją uwagę na prowadzeniu kobiet zarówno w ciąży fizjologicznej jak i patologicznej. Dodatkowo jako jedna z nielicznych osób w Małopolsce posiada specjalizację z zakresu perinatologii dającą prawną możliwość prowadzenia ciąży najwyższego ryzyka.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Uzyskała specjalizację z wyróżnieniem w dziedzinie położnictwa i ginekologii. W 2015 roku otrzymała tytuł doktora nauk medycznych za pracę poświęconą zaburzeniom wzrastania płodu, która zostatała uhonorowania wyróżnieniem Rady Wydziały Nauk o Zdrowiu.
Pracuje na stanowisku Kierownika Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Ujastek w Krakowie.
W swojej codziennej pracy zawodowej sprawuje kompleksową opiekę nad kobietą w okresie prekoncepcyjnym, ciąży i połogu, konsultując i lecząc pacjentki w ciąży wysokiego ryzyka. Interesuje się zagadnieniami z zakresu endokrynologii, niepłodności, zaburzeń miesiączkowania oraz rozpoznawaniem i leczeniem patologii ciąży.
Ciągle doskonali swoją wiedzę, czego efektem są liczne wystąpienia naukowe oraz autorstwo 40 prac z zakresu położnictwa i perinatologii w polskich i zagranicznych czasopismach. Przyczynia się do doskonalenia kadr medycznych biorąc udział w organizacji konferencji, warsztatów oraz szkoleń o tematyce położniczej.
Specjalista z zakresu położnictwa i ginekologii, starszy asystent w Klinice Położnictwa i Perinatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie drugiej specjalizacji z genetyki klinicznej (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy Kraków Prokocim).
Pracuje w Klinice Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w tamtejszej Pracowni Ultrasonograficznej oraz Echokardiografii Płodowej a także na Oddziale Patologii Ciąży, Bloku Porodowym, Poradni Patologii Ciąży.
Uczestniczy w konsultacjach w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, w poradni genetycznej, dzieci z problemami genetycznymi oraz konsultacjach par z problemami rozrodu, poronieniami i powikłaniami dotyczącymi donoszenia ciąży.
Specjalizuje się w badaniach prenatalnych/genetycznych, echokardiografii płodowej, poradnictwie przedkoncepcyjnym, prowadzeniu ciąży o prawidłowym i patologicznym przebiegu oraz w wysokospecjalistycznej diagnostyce w zakresie wad genetycznych i anomalii rozwojowych płodu.
Wykonuje inwazyjne zabiegi prenatalne takie jak amniopunkcję genetyczną płodów z wysokim ryzykiem wystąpienia wad genetycznych.
Posiada certyfikat podstawowy oraz certyfikaty zaawansowane Fetal Medicine Foundation z Londynu, I, II trymestru ciąży potwierdzające wysoką jakość przeprowadzanej przez nią diagnostyki ultrasonograficznej w ocenie ryzyka wad genetycznych płodu, liczne podstawowe i zaawansowane certyfikaty Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz prestiżowy certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego – Badania Serca Płodu.
Mama 9-letniej Mai i 4-letniego Jasia.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizację z zakresu położnictwa i ginekologii uzyskała w 2013 roku. Aktualnie w trakcie specjalizacji z zakresu endokrynologii. W codziennej pracy skupia swoją uwagę na problemach endokrynologicznych kobiet w każdym wieku. Ponadto profesjonalnie sprawuje opiekę nad kobietą w ciąży zarówno fizjologicznej jak i powikłanej schorzeniami endokrynologicznymi. Posiada liczne certyfikaty z zakresu endokrynologii, położnictwa oraz ginekologii. Dodatkowo współpracuje z redakcją Medycyny Praktycznej w charakterze tłumacza języka angielskiego przygotowując polskie wersje najnowszych doniesień naukowych.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka 120 publikacji naukowych z zakresu genetyki, biologii molekularnej, diabetologii oraz rzadkich chorób metabolicznych. Pracuje w Oddziale Klinicznym Katedry Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Posiada specjalizację z chorób wewnętrznych, diabetologii oraz endokrynologii. W swojej praktyce lekarskiej obejmuje opieką chorych z cukrzycą typu 2 jak i typu 1, w tym leczonych ciągłym podskórnym wlewem insuliny, za pomocą osobistych pomp insulinowych. W zakresie swoich obowiązków obejmuje opieką również kobiety ciężarne z cukrzycą ciążową oraz z zaburzeniami funkcji tarczycy. Oprócz opieki endokrynologicznej nad pacjentami od 2016 roku w Szpitalu Uniwersyteckim jest kierownikiem Wielodyscyplinarnego Zespołu ds. Rzadkich Chorób Metabolicznych.
Doskonali wiedzę medyczną poprzez udział w licznych konferencjach i szkoleniach, a jej kwalifikacje zawodowe poświadczają liczne certyfikaty. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Towarzystwa Internistów Polskich, Europejskiego Towarzystwa Badań Klinicznych, członkiem Society for the Study of Inborn Errors of Metabolism, oraz European Working Group on Gaucher Disease.
Zastępca Kierownika Oddziału Szpitala Ginekologiczno-Położniczego Ujastek. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy, Polskiego Towarzystwa Endokrynologii Ginekologicznej. Odbył liczne szkolenia krajowe jak i zagraniczne głównie w zakresie ginekologii operacyjnej małoinwazyjnej - ostatnio w zakresie laparoskopii "International Advanced Course on LESS Surgery Policlinico Universitario A.Gemelli,Rome,Italy". Pola szczególnych zainteresowań w położnictwie i ginekologii to chirurgia małoinwazyjna, chirurgia onkologiczna, niepłodność a także schorzenia endokrynologiczne w ginekologii oraz położnictwo w zakresie ciąży fizjologicznej jak i powikłanej schorzeniami matki i płodu. Prowadzi również diagnostykę ultrasonograficzną schorzeń gruczołu piersiowego. Zajmuje się również ginekologią plastyczną i estetyczną z użyciem technik klasycznych jak i laserowych jak np laserowa korekcja nietrzymania moczu, laserowa labioplastyka.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.
Specjalizacja z położnictwa i ginekologii, którą ukończyła w Zespole Klinik Ginekologiczno-Położniczych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz pełny certyfikat Fetal Medicine Foundation uprawniający do wykonywania badań prenatalnych.
Uczestniczy w licznych kursach i stażach zagranicznych, w tym m.in. staż z zakresu ultrasonografii w ginekologii onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Pradze oraz staż w Rambam Hospital w Izraelu z zakresu diagnostyki prenatalnej.
Instruktor sesji warsztatowych w ramach Małopolskich Warsztatów Ultrasonografii.
Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia kontynuowała na Uniwersytecie Sapienza w Rzymie. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Klinice Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W codziennej praktyce zajmuje się przede wszystkim ginekologicznymi problemami kobiet, jak również diagnostyką i leczeniem operacyjnym zmian w zakresie narządu rodnego, zakażeń dróg rodnych, doborem odpowiedniej metody antykoncepcyjnej a także fizjologią i patologią ciąży. Wykonuje zabiegi operacyjne ze szczególnym uwzględnieniem technik małoinwazyjnych jak laparoskopia i histeroskopia. Stara się łączyć indywidualne podejście do każdej Pacjentki ze stosowaniem najnowszych standardów medycznych, kładąc nacisk na profilaktykę chorób kobiecych. Stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w konferencjach naukowych, oraz w praktycznych warsztatach technik diagnostycznych i operacyjnych.
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie, obecnie rezydent w Klinice Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii. Dodatkowo współpracuje z Oddziałem Ginekologii i Położnictwa z Ginekologią Onkologiczną w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz ETNOG Polska. Certyfikowany ultrasonografista Fetal Medicine Foundation. Praca zawodowa skupia się głównie wokół położnictwa, medycyny rozrodu, opieki nad kobietą ciężarną oraz diagnostyki ultrasonograficznej. Główne zainteresowania dotyczą zakresu badań prenatalnych, perinatologii, patologii ciąży i ciąży wysokiego ryzyka. Bierze udział w licznych konferencjach i szkoleniach dotyczących ultrasonografii oraz ginekologii i położnictwa, dzięki czemu stale podnosi swoje kwalifikacje.
Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje w Klinice Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz w przychodniach ginekologiczno-położniczych. W swojej praktyce zawodowej szczególną uwagę poświęca patologii ciąży oraz płodu.
W swojej pracy doktorskiej podjęła trudy temat wad centralnego systemu nerwowego u płodu oraz zastosowaniu nowoczesnej diagnostyki jaką jest prenatalny rezonans magnetyczny.
Posiada certyfikat Fetal Medicine Foundation.
Ciągle podnosi swoje kwalifikacje zawodowe biorąc czynny udział w konferencjach, warsztatach, szkoleniach zarówno polskich jak i zagranicznych. Ponadto zajmuje się doskonaleniem kadr medycznych zarówno młodych lekarzy jak i położnych.
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie, obecnie rezydent w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej i Ginekologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii. Dodatkowo współpracuje z Oddziałem Położnictwa i Ginekologii z Onkologią Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology (ISUOG). Praca zawodowa skupia się głównie wokół zaburzeń hormonalnych, diagnostyki i leczenia niepłodności oraz diagnostyki ultrasonograficznej. Dodatkowe zainteresowania dotyczą zagadnień z zakresu perinatologii, mechanizmu przebiegu ciąży, rozpoznawania i leczenia jej patologii. Bierze udział w licznych konferencjach i szkoleniach dotyczących ginekologii i położnictwa, endokrynologii oraz ultrasonografii dzięki czemu stale podnosi swoje kwalifikacje.
Doktor Joanna Górecka w 2010 roku zakończyła Poznań University of Medical Science. Od 2012 roku pracuje w Klinice Położnictwa i Perinatologii Katedry Ginekologii i Położnictwa UJCM w Krakowie. Zainteresowania oraz praca zawodowa skupiają się głównie wokół położnictwa, badań prenatalnych oraz medycyny płodowej. Bierze udział w licznych konferencjach i szkoleniach dotyczących ultrasonografii oraz ginekologii i położnictwa, dzięki czemu stale pogłębia swoje kwalifikacje. Obecnie członek „International Society of Ultrasound in Obstetric and Gynecology”.
Karolina Jakubiec-Wiśniewska jest absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalistą w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Ukończyła Studia Doktoranckie na Wydziale Lekarskim CM UJ.
Pracuje na Oddziale Patologii Ciąży w Klinice Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie ul. Kopernika 23, jest wykładowcą w Uniwersyteckiej Szkole Rodzenia przy Klinice Położnictwa i Perinatologii.
Jest nauczycielem akademickim i wykładowcą w Katedrze Ginekologii i Położnictwa CM UJ, prowadzi zajęcia ze studentami na Wydziale Lekarskim CM UJ. Jest także autorką i współautorką prac naukowych.
Uczestniczy w licznych kursach, konferencjach i sympozjach naukowych nieustannie poszerzając swoją wiedzę i podnosząc kwalifikacje zawodowe. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (PTGiP). Jej zainteresowania oraz praca zawodowa związane są głównie z opieką nad kobietą w ciąży, w tym ciąży patologicznej, diagnostyką ultrasonograficzną płodu i narządu rodnego a także codziennymi problemami ginekologicznymi kobiet wraz z poradnictwem antykoncepcyjnym.
Studia medyczne na wydziale lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ukończyłem w roku 2010. Po ukończeniu rocznego stażu podyplomowego rozpocząłem specjalizację na Oddziale Klinicznym Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, który posiada III stopień referencyjności. Oddział ten diagnozuje i leczy pacjentów urodzonych z masą ciała poniżej 1000 gramów z całego województwa, jest również wiodącym w kraju ośrodkiem w zakresie stosowania nieinwazyjnej wentylacji noworodków. Specjalizację zakończyłem na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka Szpitala Ujastek o również najwyższym stopniu referencyjności, oznaczającym najwyższe kompetencje i uprawnienia do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami patologii noworodka. Zdobyte doświadczenie i umiejętności pozwalają mi na ocenę zdrowych i chorych noworodków, rozpoznawanie i leczenie stanów patologicznych obecnych od urodzenia lub pojawiających się podczas okresu adaptacji do samodzielnego życia.
Ukończył Akademię Medyczną w Krakowie (obecnie Collegium Medicum UJ) w 1990 roku. Specjalizację w zakresie pediatrii uzyskał w 1995 roku (I stopień) i w 2001 roku (II stopień). Od 1990 roku pracuje w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Collegium Medicum UJ. W 1994 roku odbył staże naukowe w Albany Medical College i Dana Farber Cancer Institute w USA. Od 1996 roku prowadzi indywidualną specjalistyczną praktykę lekarską w zakresie pediatrii.
Członek redakcji czasopism Medycyna Praktyczna i Lekarz Rodzinny, podręcznika McMaster Textbook of Internal Medicine, redaktor medyczny portalu Medycyna Praktyczna dla Pacjentów. Lista publikacji dostępna jest w bazie Medline.
English-speaking patients are welcome.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista chorób dzieci (I i II stopień w zakresie pediatrii). Doświadczenie zawodowe zdobyte w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie, w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, Małopolskim Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Radziszowie. Długoletnia współpraca z renomowanymi Centrami Medycznymi w Krakowie. Wieloletnia praktyka w zakresie profilaktyki - szczepienia ochronne, badania bilansowe dziecka zdrowego (od pierwszych dni życia do 18 roku życia), diagnostyki i leczenia chorób dzieci. Posiada umiejętności z zakresu neurologii i rehabilitacji dziecięcej. Wysokie kwalifikacje zawodowe poparte licznymi certyfikatami. Ciągłe doskonalenie wiedzy medycznej poprzez udział w licznych konferencjach i szkoleniach.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, który ukończyła w 2010 r. Po odbyciu stażu podyplomowego w szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie, odbyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu pediatrii w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w praktycznych kursach oraz kongresach z zakresu pediatrii jak również ultrasonografii dziecięcej.
Nazywam się Przemysław Dudek jestem specjalistą Urologiem z 20-letnim stażem pracy w urologii. W 1996 roku ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie. Po studiach podjąłem pracę w charakterze młodszego asystenta w Oddziale Urologii w szpitalu im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki (Szpital Bielański) jeden z największych szpitali specjalistycznych w Warszawie. W tym czasie rozpocząłem specjalizację w Szpitalu Międzyleskim w prestiżowym ośrodku kierowanym przez ówczesnego Prezesa Polskiego towarzystwa Urologicznego i Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Urologii Pana Profesora Andrzeja Borówkę. Specjalizację odbywałem pod kierownictwem Pana Doc. hab. n. med. Artura Antoniewicza. Po zdaniu europejskiego egzaminu urologicznego otrzymałem tytuł FEBU (Fellow European Board of Urology), następnie podjąłem pracę w Szpitalu Specjalistycznym w Końskich pełniąc od 2007 roku stanowisko zastępcy Ordynatora. W tym czasie rozwinąłem w Oddziale liczne metody leczenia laparoskopowego oraz endoskopowego zarówno z chorobach nowotworowych układu moczowego oraz kamicy i łagodnym rozroście gruczołu krokowego. Od tego czasu współpracuję z Panem Profesorem Piotrem Chłostą. W 2012 roku rozpocząłem pracę w Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (kierowanej przez Pana Profesora Piotra Chłostę). Aktualnie pełnie funkcję zastępcy Ordynatora Kliniki. Biorę czynny udział w Kongresach naukowych Polskiego Towarzystwa Urologicznego, a także Europejskiego Towarzystwa Urologicznego oraz licznych towarzystw regionalnych oraz stowarzyszeń lekarskich. Dodatkowo współorganizuję kursy w zakresie technik laparoskopowych i endoskopowych. Cały czas staram się poszerzać swoja wiedze uczestnicząc w specjalistycznych kursach teoretycznych oraz praktycznych w kraju i zagranicą. Dodatkowo jestem współautorem prac naukowych z zakresu urologii. Interesuje się urologią onkologiczną oraz leczeniem kamicy układu moczowego ze szczególnym naciskiem na metody małoinwazyjne (endourologiczne leczenie kamicy moczowej zarówno górnego jak i dolnego piętra układu moczowego; laparoskopowe usuwanie guzów nerek moczowodów oraz pęcherza moczowego i gruczołu krokowego. W zakresie moich zainteresowań leży także endoskopowe oraz laparoskopowe przerostu gruczołu krokowego, leczenie uchyłków pęcherza moczowego, a także wad układu moczowego u dorosłych.
Z poważaniem
Przemysław Dudek
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum. Ukończyła szkolenie specjalizacyjne z urologii w Klinice Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie obecnie pracuje jako starszy asystent. W 2018 uzyskała tytuł Fellow of European Board of Urology (FEBU) i specjalisty urologa. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU), European Association of Urology (EAU) i American Urological Association (AUA). Bierze aktywny udział w licznych konferencjach naukowych. Współorganizuje urologiczne kursy specjalizacyjne i doskonalące. Pasjonuje się urologią. Szczególnie interesuje się onkologią urologiczną, laparoskopią w urologii oraz zabiegami rekonstrukcyjnymi dróg moczowych.
Jestem specjalistą urologiem z 15-letnim stażem pracy w urologii. W 2004 roku ukończyłem Akademię Medyczną w Krakowie. Po studiach rozpocząłem specjalizację w ramach rezydentury na Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Egzamin specjalizacyjny zdałem w 2012 roku uzyskując tytuł FEBU (Fellow European Board of Urology). Pracę kontynuuje w Oddziale Klinicznym Urologii pod kierownictwem Pana Profesora Piotra Chłosty na stanowisku starszego asystenta .
Od roku 2013 pełnie funkcję Kierownika Przyklinicznej Poradni Urologicznej.
Biorę czynny udział w Kongresach naukowych Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU). Dodatkowo jestem współautorem prac naukowych z zakresu urologii.
Współorganizuję kursy w ramach specjalizacji z zakresu urologii oraz technik małoinwazyjnych: laparoskopowych i endoskopowych.
Szczególnie interesuje się onkologią urologiczną, laparoskopią w urologii oraz zabiegami rekonstrukcyjnymi dróg moczowych.
Mama, położna, położna środowiskowo-rodzinna, instruktor aktywnej szkoły rodzenia (Certyfikat Fundacji Rodzić po Ludzku).
Jako położna pracująca w szpitalu (Szpital Uniwersytecki - Oddział Kliniczny Neonatologii) mam możliwość i radość towarzyszenia kobiecie i jej dziecku przez krótki czas ich pobytu na oddziale. Moja pomoc ma upewnić matkę, że dobrze sobie radzi w karmieniu i opiece nad dzieckiem. Wiele mam pomimo dużych chęci karmienia piersią ma jednak problemy natury technicznej jak i emocjonalnej więc jako Certyfikowany Doradca Laktacyjny mogę służyć im profesjonalną radą. Mam wiedzę o rozwoju noworodków i niemowląt, o rozpoznawaniu potrzeb małych dzieci i o łagodzeniu ich stresu.
Położna z 26-letnim doświadczeniem w pracy na Bloku Porodowym.
Od 2011 roku pełnię funkcję oddziałowej Bloku Porodowego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie kierując pracą zespołu położnych i sanitariuszek.
Wykształcenie zdobyłam na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego - studia magisterskie oraz studia podyplomowe w zakresie Zarządzania w Pielęgniarstwie i Położnictwie CMUJ w Krakowie.
Moją pasją jest położnictwo a dokładniej wszystko to co związanie z prowadzeniem i przyjmowaniem porodu. Towarzyszenie i wspieranie kobiety w tym ważnym dla niej momencie to nie tylko wiedza i profesjonalizm lecz umiejętność tworzenia atmosfery i nawiązanie z rodzącą dobrych relacji.
W zawodzie położnej pracuję od 1992 roku. Ukończyłam specjalizacje w zakresie położnictwa i pielęgniarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na Wydziale Nauk o Zdrowiu, magisterium zdobyłam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Uzyskałam również specjalizacje z pielęgniarstwa położniczego. Od 2006 roku pracuje na bloku porodowym w Uniwersyteckim Szpitalu w Krakowie. Stale dbam o swój rozwój zawodowy uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Specjalizuje się w pobieraniu krwi pępowinowej. Praca jaką wykonuję jest moją pasją, w której realizuje się każdego dnia. W szczególności staram się do każdego porodu podchodzić indywidualnie dbając przede wszystkim o komfort rodzącej, zapewniając każdej pacjentce jak najlepsze standardy opieki okołoporodowej. W 2016 roku moją pracę doceniła także Kapituła Małopolskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych wręczając mi wyróżnienie w kategorii "Najlepsza Położna" w Plebiscycie Lekarz 2016.
Absolwentka studiów magisterskich z zakresu położnictwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła liczne kursy z zakresu położnictwa i nadzoru położniczego. Posiada doświadczenie w opiece nad kobietą ciężarną, położnicą i noworodkiem. Obecnie pracuje na Bloku Porodowym O/K Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Absolwentka studiów magisterskich z zakresu Położnictwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podyplomowych z Zarządzania w Ochronie Zdrowia. Ukończyła liczne kursy z zakresu położnictwa i nadzoru położniczego oraz specjalizację w zakresie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Posiada doświadczenie w opiece nad kobietą ciężarną, położnicą i noworodkiem. Obecnie pracuje na Bloku Porodowym O/K Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Absolwentka studiów pielęgniarskich na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła kursy z zakresu pielęgniarstwa anestezjologicznego, wykonywania i interpretacji zapisu EKG, szczepień oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Posiada doświadczenie w opiece nad noworodkami oraz dziećmi starszymi. Uczestniczyła w licznych konferencjach pediatrycznych, internistycznych oraz neonatologicznych. Obecnie pracuje na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka Centrum Medycznego „Ujastek”.
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku położnictwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jako położna pracuje od 2017 roku, przez rok związana z Oddziałem Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka, obecnie pracuje na Bloku Porodowym O/K Położnictwa I Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Nieustannie dba o rozwój zawodowy, uczestniczy w licznych kursach i konferencjach, w zeszłym roku rozpoczęła specjalizację z zakresu pielęgniarstwa położniczego-ginekologicznego.
Absolwentka studiów magisterskich kierunku położnictwo Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uzyskała specjalizację z pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Bierze udział w licznych kursach z zakresu położnictwa i neonatologii. Pracuje w Klinice Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie na Bloku Porodowym.
Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach położnictwo i ratownictwo medyczne. Swoje 10-letnie doświadczenie w pracy ratownika zdobywała m.in. w oddziale SOR, Dyspozytorni Medycznej, Zespołach Ratownictwa Medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz Centrum Zdalnej Opieki Medycznej. Obecnie pracuje na Oddziale Patologii Noworodka O/K Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Posiada doświadczenie w opiece nad noworodkiem i wcześniakiem.
Mgr fizjoterapii, specjalizuje się w terapii uroginekologicznej.
Absolwentka Wydziału Fizjoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.
Pracuje jako asystent w Klinice Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego.
Zajmuje się profilaktyką zaburzeń uroginekologicznych, a także treningami mięśni dna miednicy u kobiet:
- po porodzie,
- w okresie menopauzy,
- z problemami nietrzymania moczu,
- przy obniżonych narządach rodnych,
- po zabiegach ginekologicznych,
- profilaktyką zdrowia intymnego kobiety.
W pracy wykorzystuje kursy z zakresu fizjoterapii w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejsze, terapii mięśni dna miednicy w wysiłkowym nietrzymaniu moczu-techniki Pelvicore i systemu Cantienica, elektrostymulacji i biofeedback w uroginekologii, techniki manualne oraz ćwiczenia izometryczne w terapii zaburzeń czynnościowych kręgosłupa z elementami tapingu, terapii manualnej szkoły niemieckiej oraz elementy masażu mobilizującego kręgosłupa i masażu relaksacyjnego typu Deep Tissue Massage.